a>. Biletele sunt disponibile in magazinele Diverta, Libraria Mihai Eminescu, Sala Palatului, Magazinul Muzica si online pe http://cinefan.ro">i http://cinefan.ro"> CineFan va prezinta programul complet al evenimentului Miercuri 3 noiembrie 2010 17:00 - 18:00 OFF Competition 18:00 - 19:45 Competitie fictiune, Program 1 19:45 - 20:00 Pauza 20:00 - 21:00 AVON Movie for Life - Competitie paralela scurt metraj 21:00 - 21:15 Pauza 21:15 - 23:00 Competitie fictiune, Program 2 Joi 4 noiembrie 2010 17:00 - 18:00 OFF Competition 18:00 - 19:45 Competitie fictiune, Program 3 19:45 - 20:00 Pauza 20:15 - 23:00 Competitie fictiune, Program 4 Vineri 5 noiembrie 2010 17:00 - 18:00 OFF Competition 18:00 - 19:45 Competitie animatie, Program 1 19:45 - 20:00 Pauza 20:00 - 22:00 Competitie animatie, Program 2 22:00 - 22:15 Pauza 22:15 - 23:00 Concert: Toulouse Lautrec & Backstage Hero Sambata 6 noiembrie 2010 17:00 - 18:00 OFF Competition 18:00 - 19:45 Competitie animatie, Program 3 19:45 - 20:00 Pauza 20:00 - 22:00 Competitie animatie, Program 4 22:00 - 22:15 Pauza 22:15 - 24:00 BEST FILM KINOFEST Duminica 7 noiembrie 2010 17:00 - 18:00 One Minute Volume 4 18:00 - 19:45 KINOFEST BEST 19:45 - 20:00 Pauza 20:00 - 21:00 Competitie Micromovie 21:15 - 21:30 Pauza 21:30 - 23:00 Panorama Kimuak (selectie de scurt metraje basce) Filme selectionate - Fictiune Kinofest 2010 Fictiune Program 1 1. SPUTNIK - Cristina Grosan -13 - Romania / Ungaria 2. REGENERACION - Ruben Prieto Fernandez - 1030 - Spania 3. LA CHASSE EST OUVERTE - Christian Bureau - 6 - Belgia 4. JESUSITO DE MI VIDA -Jesus Perez Miranda - 9 - Spania 5. VECHEA POVESTE -Emilian Floares - 5 - Romania 6. OUT OF HERE - Chino Moya - 8 - Marea Britanie 7. LE HOBBY - Nicolas Zappi - 15 - Franta 8. OTROSTOVO - Dmytro Suholytky Sobchuk - 942 - Ucraina 9. DENTRO DEL BOSQUE - Luis Caballero -15 - Spania 10. MY DEER FRIEND - Andrew Cherry -11- SUA Fictiune Program 2 11. ONDAR AHOAK - Angel Aldarono - 4 - Spania 12. PERDIDO E ACHADO - Victor Santos -7 - Portugalia 13. YOURE THE STRANGER HERE - Tom Geens - 1644 - Marea Britanie 14. JUAN CON MIEDO - Daniel Romero - 11- Spania 15. DESPARTIRE - Alexandra Botau - 931 - Romania 16. EL CORTEJO - Marina Seresesky - 15- Spania 17. A NAGY NAP - Gabor Sebo -11- Ungaria 18. LIKE NOBODYS WATCHING - Graeme Davidson - 7 - Marea Britanie 19. A MI ANDREANK -Botond Pusok -13 - Romania 20. EL VENDEDOR DEL AŃO - Cote Soler -14 -Spania Fictiune Program 3 21. CASA INCOGNITA - Marit Shalem & Lenno Verhoog - 303- Olanda 22. OCHIUL PAPUSII - Doru Dragoi & Bogdan Dragoi -1553- Romania 23. INSPIRACAO - Elodie Rivalan - 1042 - Franta 24. EL AMBIDIESTRO - Antonio Palomino Rodriguez - 15- Spania 25. WHEN THE HURLYBURLYS DONE - Hanna Maria Heidrich & Alex Eslam - 16 - Germania 26. ZGRZYT - Anna Cywinska - 8- Polonia 27. VENUS vs ME - Nathalie Teirlinck -26 - Belgia 28. LES BARBARES - Jean Gabriel Periot - 5- Franta 29. LOS PLANES DE CECILIA - Belen Gomez Sanz - 1436 Spania Fictiune Program 4 30. MAYBE SHE LOVES EVERYONE - Wesley Leon Aroozooo - 11 - Singapore 31. TE VAS ? - Cristina Molino - 6 - Spania 32. NOT WORTH A BULLET - Markus F Adrian -23 - Germania 33. LA GRAN CARRERA - Kote Camacho - 7- Spania 34. JULIE ET SES JULES - Fanny Jean-Noel - 15- Franta 35. VITE (MA NON TROPPO) - Jesus Mesas Silva - 9 - Spania 36. KISS GOOD BYE - Jason Zeni - 15- SUA 37. SILENCE - Ava Lanche - 3 - Germania / Islanda 38. ARTALDE - Asier Altuna - 8 - Spania 39. BLIND FAITH - Marcia Sandee - 3 - Olanda 40. EL RAYO Y LA SIRENA -Diego Sanchidrian - 11 - Spania Filme selectionate Animatie Kinofest 2010 Program Animatie 1 1. HARALD & HEDVIG - Csibi Laszlo - 7 - Romania 2. EMPLOYEE OF THE MONTH - Taylor Cook - 5 -SUA 3. DAISY CUTTER - Enrique Garcia & Ruben Salazar - 6 - Spania 4. ELLIOTS ZOO - Dave Needham - 3 - Marea Britanie 5. THE GIFT OF THE MAGI - Toshikazu Ishii - 13 - Japonia 6. CHIEF SERENBE - Evan Curtis - 5 - SUA 7. CHRYSALIS -Aubrey Millen - 432- Germania 8. LAZY - Ayala Sharot - 37- Marea Britanie / Israel 9. BIRDBOY - Pedro Riviero & Alberto Vazquez 12 - Spania 10. LIFE BUOY - Bardac Dragos Mihai - 432- Romania 11. THE WHITE RIDER - Francisco M Poveda - 4,20- Germania 12. MUTANT MOMENTS -Alan Kerswell -236 - Marea Britanie 13. DEUS EX MACHINA - Roman Urodovskikh - 81 - Elvetia 14. REBUS- Francois Vogel - 5 - Franta 15. WINGS - Joy Zhang - 320- SUA 16. ANOTHER DAY - Will Anderson - 6 - Scotia 17. WITHOUT ARMS - Alek Vacura - 319- SUA 18. BOOT THE BOOTS UP - Beto Prado - 2 - Australia 19. EROS - Tom Geraedts 3 - Marea Britanie 20. MASKS - European Animation Master Class 2009 - 3 - Germania Program Animatie 2 21. BURM DOUN - Hyun Woo Kim - 5 - SUA 22. AMAR - Isabel Herguera - 8- Spania 23. THE FURRY PALS - Rikke Asbjorn - 250 - Marea Britanie 24. CARPATES EXPRESS - Doris Bachelier & Maeva Viricel - 505- Franta 25. OKO - Mykyta Lyskov - 1020 - Ucraina 26. AFTER THE RAIN - Francois Vogel - 4 - Franta 27. COMMUNITY SERVICE - Vadim Kiyaev - 218 - SUA 28. HEART - Erick Oh - 830 - SUA 29. FREILACH - Fass Castro - 349- Spania 30. CUSTARD - Peter Millard - 32 - Marea Britanie 31. ENTER THE LOVELY - Owen MCGONIGLE - 253 - Scotia 32. GORGE -Thomas Knowler - 320- SUA / Marea Britanie 33. PINKY MALINKY - Chris Garbutt 319 - Marea Britanie 34. HOW YOUR MONEY WORKS - MUSCLEBEAVER - 352 - Germania 35. THERE ONCE WAS - Fay Helfer - 218 - SUA 36. CHRONIQUES DE LA POISSE - Osman Cerfon - 617 - Franta 37. THE FACE - Marco Marchesi - 351- Italia 38. NO TIME FOR TIMING - Ana Patricia Olmo Bau - 331 - Germania 39. SAISON MUTANTE - Jimmy Audoin & Delphine Chauvet - 4 - Franta 40. SPY - Josef Lepsa - 12 - Rep. Ceha Program Animatie 3 41. GROOM LAKE BASE - Magnus Goebel - 16- Germania 42. STRETCHING - Francois Vogel - 4 30- Franta 43. LEBENSADER - Angela Steffen - 6- Germania 44. LEMPLOYE DU MOIS - Clement Cornu - 1240 45. HELLO TOURIST - Gergely Szilard - 2- Romania 46. BIG BANG BIG BOOM - Blue - 955 - Italia 47. THE MASK - Hyoung-Min Choi - 450- Marea Britanie 48. ONE WAY - Ivan Tsonov - 6 - Bulgaria 49. SCORE - Maria Kalcheva - 310- Germania 50. SPIN - MAX HATTLER - 355 Franta / Germania / Marea Britanie 51. KINA SKY - Correta Singer - 616 - Jamaica 52.KRADDY-ANDROID PORN - MUSCLEBEAVER - 439- Germania 53. OMORO - Christophe Caslissoni & Eva Offredo - 1150- Franta 54. VIRGILE - Flying V - 2 - Franta 55. DIVERS - Paris Mavroidis - 314 - SUA 56. THE INKWELL SHUFFLE - Christopher Diaz - 228 - Canada 57. SCRIMSHANDER - George Smaragdis - 649- SUA Program Animatie 4 58. NEW ZEALAND - Kevin Kim - 324- SUA 59. THE KINEMATOGRAPH - Tomek Baginski - 1210 - Polonia 60. OVERCAST - 3- Friska Bako - Marea Britanie 61. PERSPECTIVE - Monika Rohner - 46- Marea Britanie / Elvetia 62. BALANCOS E MILKSHAKES - Erick Ricco & Fernando Mendes - 10 - Brazilia 63. GOVINDA - Anna Slavkova -346 - Bulgaria 64. PARIGOT - Axel Digoix -5 - Franta 65. ALAMBIC - Marie Bloch-Laine 418- Canada 66. DER PRAZISE PETER - Martin Schmidt - 535- Germania 67. B/W RACES - Jacopo Martinoni - 226 -Italia 68. LA VENUS DE RABO - Francois Bertin - 940- Franta 69. ME, IN MY MOTHERS SHOES - Thitiporn Chongjaroenjai - 333- Thailanda 70. (F)LIGHT - Kelly Mermelstein - 238- SUA 71. TOUGH JOE - Anton Korolyuk - 321- Rusia 72. REMINISCENCE, THE PLACE TO RETURN - Naotaka Minami -3- SUA 73. VERNE ON VACATION - Sylvain Marc - 253 - Marea Britanie 74. FOREST OF TEMPTATIONS - Saki Murotani & Price Morgan - 202- Canada 75. REPRESENTA CORISCO - Ricardo Cancado - 246 - Brazilia 76.HAMSHANKS AND THE HIMALOLLY MOUNTAIN RAILWAY - Tom Parkinson - 248 - Marea Britanie 77. THE ANIMATORS WAY OF SURVIVING THE CRISIS - Markus Werde - 5-Germania 78. TAKE OFF - la Cause / Niels Adde - Jacques Collin - Frederic Doazan - 245- Franta 79. LA VIE DE LAMORT - Brandyn Blod - 2 - SUA 80. RENDEZ-VOUS - Francis Junn Omictin - 251- SUA 81.THE LIFT - Robert Kohr - 5 - SUA Filme selectionate Micromovie Kinofest 2010. 1. ACCORDION / DOG - James Wignall - 60 - Marea Britanie 2. THE SPY AGENT - Marco Fantechi - 60- Italia 3. DE BAL EN DE STOK - Gert Verbeeck - 1 Belgia 4. THE GUYS - CHICKS - Marrtti Sirkkola - 11 - Finlanda 5. COURIER EXPRESS - Valentin Neacsu - 31 - Romania 6. RHODES EXPERIMENTAL - Peter Vadocz - 2- Grecia 7. TERMINIX ROACH - Dvein - 20- Spania 8. THE GUYS- VALENTINES DAY - Marrtti Sirkkola - 19 - Finlanda 9. HECHO EN SYSY OPENER - Dvein - 21- Spania 10. A TV Movie - Daniel Faigle -130 - Germania 11. BALL AND STICK - Gert Verbeeck - 60- Belgia 12. HALLS RESTAURANT - Niklas Rissler - 15 - SUA 13. GIO METICULOUS -Niklas Rissler & Derek Picken - 30- Australia 14. VICTORIA GOVERNMENT RENOVATION -Derek Picken -30- Australia 15. JESUS 2000 - Collectif des Gobelins - 122 - Franta 16. THE GUYS - FISHBURGER - Marrtti Sirkkola - 08 - Finland 17. CARROUSEL - Valentin Neacsu -55 - Romania 18. MATERA - Peter Vadocz - 136- Italia 19. SONG BIRD - Price Morgan - 130 - Canada 20. MACHINE MACHINE - Cyril Le Levreur -130- Morrocco 21. BEACH - Peter Vadocz -130- Italia 22. MEDS & CLOUDS - Andreea Dobre -2 - Romania 23. THE GUYS- TRAMSPOTTING - Marrtti Sirkkola - 18 - Finlanda 24. TWINS - Peter Vadocz - 138- Italia 25. THE GUYS - LIGNESDEBRONZAGE - Marrtti Sirkkola - 23 - Finlanda 26. GROOM LAKE BASE - Trailer - Magnus Goebel - 155- Germania 27. Al Jazeera Channel 09 Rebranding - Main Ident - 25 - JL Design, Taiwan 29 CAR HORN - Fabrizio Prada - 1- Romania 30. MORBIDUS - Dvein - 47- Spania 31. PROBABLY - Kate Anderson - 138 - Marea Britanie 32. CNEX Foundation Intro - Moment of Eternity -13- JL Design, Taiwan 33. BEAN SOCIETY - Jotoni -2 - Spania 34. Mercedes-Benz AMG - Drafting, Stroke of Genius -20- JL Design, Taiwan 35. FUTURE FILM FESTIVAL 2010 OPENING - Marco Marchesi - 30- Italia 36. CAMERAS FOR YOUR OWN GOOD? - Maria Papanikolaou & Athina Papanikolaou-Pimenidou - 111 - Grecia 37. Al Jazeera Channel 09 Rebranding - General Promo -13- JL Design, Taiwan 38. LUNCH BOX - Fabrizio Prada - 1- Romania 39. CRAVINGS - Jane Sablow -207- SUA 40. TERMINIX TERMITES - Dvein - 44- Spania 41. THE GUYS - VISTING PICTOPLASMA - Marrtti Sirkkola - 08 - Finlanda 42. Disney Channel Taiwan Ident 2010 - Everyday Magic -60- JL Design, Taiwan 43. PLASTICINE MAN - Nicolae Chiris-20- Romania 44. WHITE NOISE - Slobodan Tomic - 215- Croatia BEST 2 programe Program 1 - 100 minute 1. ARK - Grzegorz Jonkajtys - 8'11" Polonia 2. EVEN IF SHE BEEN A CRIMINAL - Jean Gabriel Periot 9' - Franta 3. CONTRACUERPO - Eduardo Chapero Jackson - 17- Spania 4. BLOW - Hermes Mangialardo - 3'10" - Italia 5.NINO BALCON - 9- Pilar Palomero, Spania 6.LA SAINT FESTIN - Annelaure Daffis & Leo Marchand -1520- Franta 7.MAQUINA - Gabe Ibanez-17- Spania 8. THE BELLRINGER - Dustin Rees -351 - Elvetia 9. PORQUE HAY COSAS QUE NUNCA SE OBLIDAN - Luis Figuero - 1330-Spania 10. WAITING CHAIRS - Ashwin Inamdar - 1- SUA 11. E.D.E.N - Fabio Guaglione & Fabio Resinaro- 1437- Italia 12. THE FLOWER - Dale Hayward & Phil Dubrowsky - 1- Canada Program 2 - 100 minute 1. MAGMA - Vicente Navarro - 7- Spania 2. BEIRUT - 4 - Ely Dagher, Lebanon 3. NIJUMAN NO BOREI - Jean Gabriel Periot 10' - Franta 4. LA LEYENDA DEL HOMBRE LENTO - Armando del Rio-1330 - Spania 5. NOBODY IS PERFECT - Christope Clamaron 13'44" - Franta 6. MIRACLE FISH - 1753 - Luke Doolan - Australia 7. OKTAPODI - 227- Julien Bocabeille, Francois-Xavier Chanioux, Oliver Delabarre, Thierry Marchand, Quentin Marmier, Emud Mokhberi - Franta 8. COMO CONOCI A TU PADRE - 9- Alex Montoya - Spania 9. LASKA - 5 - Michat Socha - Polonia 10. ANHALTER -12- Daniel Hopfner, Germania 11. FOR SOCKS SAKE - 447- Carlo Vogele - Franta 12. MALCHIK - Dmitry Geller -16 - Rusia Panorama Kimuak 1. LA PRIMA VEZ - 11 - Borja Cobeaga - Spania 2. 7:35 DE LA MANANA - 8- Nacho Vigalondo - Spania 3. TERCERO B -18- Jose Mari Goenaga - Spania 4. TOPEKA - 330- Asier Altuna - Spania 5. SINTONIA - 9 -Jose Mari Goenaga- Spania 6. FOR(R)EST IN THE DES(S)ERT - 12 -Luiso Berdejo - Spania 7. EL TREN DE LA BRUJA - 17 - Koldo Serra - Spania " />

Cea de-a patra editie Kinofest, singurul festival international de film digital din Romania, reuneste si anul acesta o selectie premium de scurt metraje (cu peste 270 de filme), concerte Toulouse Lautrec si Backstage Hero, proiectii interactive si demo-uri hi-tec.

Avand cea mai extinsa editie de pana acum, festivalul se va desfasura intre 3 si 7 noiembrie 2010, la Muzeul National de Arta Contemporana din Bucuresti (MNAC, Calea 13 Septembrie).

In cele 5 zile de festival vor fi prezentate 24 de ore de proiectie, cu filme din 27 de tari. Fiecare zi a festivalului va gazdui cate o competitie de scurt metraje digitale: fictiune, animatie si micromovie.

De asemenea, vor mai fi prezentate selectii Best of si Off competitie, precum si panorama Kimuak, o selectie speciala de scurt metraje basce.

Desfasurat in spatiul neconventional de la MNAC, Kinofest asteapta si in acest an ceea ce este probabil cel mai activ, creativ si avangadist public din Bucuresti.

Detalii despre program si filmele din competitiile Kinofest sunt disponibile pe site-ul oficial, http://cinefan.ro">a>.

Biletele sunt disponibile in magazinele Diverta, Libraria Mihai Eminescu, Sala Palatului, Magazinul Muzica si online pe http://cinefan.ro">i http://cinefan.ro">

CineFan va prezinta programul complet al evenimentului

Miercuri 3 noiembrie 2010

17:00 - 18:00 OFF Competition

18:00 - 19:45 Competitie fictiune, Program 1

19:45 - 20:00 Pauza

20:00 - 21:00 AVON Movie for Life - Competitie paralela scurt metraj

21:00 - 21:15 Pauza

21:15 - 23:00 Competitie fictiune, Program 2

Joi 4 noiembrie 2010

17:00 - 18:00 OFF Competition

18:00 - 19:45 Competitie fictiune, Program 3

19:45 - 20:00 Pauza

20:15 - 23:00 Competitie fictiune, Program 4

Vineri 5 noiembrie 2010

17:00 - 18:00 OFF Competition

18:00 - 19:45 Competitie animatie, Program 1

19:45 - 20:00 Pauza

20:00 - 22:00 Competitie animatie, Program 2

22:00 - 22:15 Pauza

22:15 - 23:00 Concert: Toulouse Lautrec & Backstage Hero

Sambata 6 noiembrie 2010

17:00 - 18:00 OFF Competition

18:00 - 19:45 Competitie animatie, Program 3

19:45 - 20:00 Pauza

20:00 - 22:00 Competitie animatie, Program 4

22:00 - 22:15 Pauza

22:15 - 24:00 BEST FILM KINOFEST

Duminica 7 noiembrie 2010

17:00 - 18:00 One Minute Volume 4

18:00 - 19:45 KINOFEST BEST

19:45 - 20:00 Pauza

20:00 - 21:00 Competitie Micromovie

21:15 - 21:30 Pauza

21:30 - 23:00 Panorama Kimuak (selectie de scurt metraje basce)

Filme selectionate - Fictiune Kinofest 2010

Fictiune Program 1

1. SPUTNIK - Cristina Grosan -13 - Romania / Ungaria

2. REGENERACION - Ruben Prieto Fernandez - 1030 - Spania

3. LA CHASSE EST OUVERTE - Christian Bureau - 6 - Belgia

4. JESUSITO DE MI VIDA -Jesus Perez Miranda - 9 - Spania

5. VECHEA POVESTE -Emilian Floares - 5 - Romania

6. OUT OF HERE - Chino Moya - 8 - Marea Britanie

7. LE HOBBY - Nicolas Zappi - 15 - Franta

8. OTROSTOVO - Dmytro Suholytky Sobchuk - 942 - Ucraina

9. DENTRO DEL BOSQUE - Luis Caballero -15 - Spania

10. MY DEER FRIEND - Andrew Cherry -11- SUA

Fictiune Program 2

11. ONDAR AHOAK - Angel Aldarono - 4 - Spania

12. PERDIDO E ACHADO - Victor Santos -7 - Portugalia

13. YOURE THE STRANGER HERE - Tom Geens - 1644 - Marea Britanie

14. JUAN CON MIEDO - Daniel Romero - 11- Spania

15. DESPARTIRE - Alexandra Botau - 931 - Romania

16. EL CORTEJO - Marina Seresesky - 15- Spania

17. A NAGY NAP - Gabor Sebo -11- Ungaria

18. LIKE NOBODYS WATCHING - Graeme Davidson - 7 - Marea Britanie

19. A MI ANDREANK -Botond Pusok -13 - Romania

20. EL VENDEDOR DEL AŃO - Cote Soler -14 -Spania

Fictiune Program 3

21. CASA INCOGNITA - Marit Shalem & Lenno Verhoog - 303- Olanda

22. OCHIUL PAPUSII - Doru Dragoi & Bogdan Dragoi -1553- Romania

23. INSPIRACAO - Elodie Rivalan - 1042 - Franta

24. EL AMBIDIESTRO - Antonio Palomino Rodriguez - 15- Spania

25. WHEN THE HURLYBURLYS DONE - Hanna Maria Heidrich & Alex Eslam - 16 - Germania

26. ZGRZYT - Anna Cywinska - 8- Polonia

27. VENUS vs ME - Nathalie Teirlinck -26 - Belgia

28. LES BARBARES - Jean Gabriel Periot - 5- Franta

29. LOS PLANES DE CECILIA - Belen Gomez Sanz - 1436 Spania

Fictiune Program 4

30. MAYBE SHE LOVES EVERYONE - Wesley Leon Aroozooo - 11 - Singapore

31. TE VAS ? - Cristina Molino - 6 - Spania

32. NOT WORTH A BULLET - Markus F Adrian -23 - Germania

33. LA GRAN CARRERA - Kote Camacho - 7- Spania

34. JULIE ET SES JULES - Fanny Jean-Noel - 15- Franta

35. VITE (MA NON TROPPO) - Jesus Mesas Silva - 9 - Spania

36. KISS GOOD BYE - Jason Zeni - 15- SUA

37. SILENCE - Ava Lanche - 3 - Germania / Islanda

38. ARTALDE - Asier Altuna - 8 - Spania

39. BLIND FAITH - Marcia Sandee - 3 - Olanda

40. EL RAYO Y LA SIRENA -Diego Sanchidrian - 11 - Spania

Filme selectionate Animatie Kinofest 2010

Program Animatie 1

1. HARALD & HEDVIG - Csibi Laszlo - 7 - Romania

2. EMPLOYEE OF THE MONTH - Taylor Cook - 5 -SUA

3. DAISY CUTTER - Enrique Garcia & Ruben Salazar - 6 - Spania

4. ELLIOTS ZOO - Dave Needham - 3 - Marea Britanie

5. THE GIFT OF THE MAGI - Toshikazu Ishii - 13 - Japonia

6. CHIEF SERENBE - Evan Curtis - 5 - SUA

7. CHRYSALIS -Aubrey Millen - 432- Germania

8. LAZY - Ayala Sharot - 37- Marea Britanie / Israel

9. BIRDBOY - Pedro Riviero & Alberto Vazquez 12 - Spania

10. LIFE BUOY - Bardac Dragos Mihai - 432- Romania

11. THE WHITE RIDER - Francisco M Poveda - 4,20- Germania

12. MUTANT MOMENTS -Alan Kerswell -236 - Marea Britanie

13. DEUS EX MACHINA - Roman Urodovskikh - 81 - Elvetia

14. REBUS- Francois Vogel - 5 - Franta

15. WINGS - Joy Zhang - 320- SUA

16. ANOTHER DAY - Will Anderson - 6 - Scotia

17. WITHOUT ARMS - Alek Vacura - 319- SUA

18. BOOT THE BOOTS UP - Beto Prado - 2 - Australia

19. EROS - Tom Geraedts 3 - Marea Britanie

20. MASKS - European Animation Master Class 2009 - 3 - Germania

Program Animatie 2

21. BURM DOUN - Hyun Woo Kim - 5 - SUA

22. AMAR - Isabel Herguera - 8- Spania

23. THE FURRY PALS - Rikke Asbjorn - 250 - Marea Britanie

24. CARPATES EXPRESS - Doris Bachelier & Maeva Viricel - 505- Franta

25. OKO - Mykyta Lyskov - 1020 - Ucraina

26. AFTER THE RAIN - Francois Vogel - 4 - Franta

27. COMMUNITY SERVICE - Vadim Kiyaev - 218 - SUA

28. HEART - Erick Oh - 830 - SUA

29. FREILACH - Fass Castro - 349- Spania

30. CUSTARD - Peter Millard - 32 - Marea Britanie

31. ENTER THE LOVELY - Owen MCGONIGLE - 253 - Scotia

32. GORGE -Thomas Knowler - 320- SUA / Marea Britanie

33. PINKY MALINKY - Chris Garbutt 319 - Marea Britanie

34. HOW YOUR MONEY WORKS - MUSCLEBEAVER - 352 - Germania

35. THERE ONCE WAS - Fay Helfer - 218 - SUA

36. CHRONIQUES DE LA POISSE - Osman Cerfon - 617 - Franta

37. THE FACE - Marco Marchesi - 351- Italia

38. NO TIME FOR TIMING - Ana Patricia Olmo Bau - 331 - Germania

39. SAISON MUTANTE - Jimmy Audoin & Delphine Chauvet - 4 - Franta

40. SPY - Josef Lepsa - 12 - Rep. Ceha

Program Animatie 3

41. GROOM LAKE BASE - Magnus Goebel - 16- Germania

42. STRETCHING - Francois Vogel - 4 30- Franta

43. LEBENSADER - Angela Steffen - 6- Germania

44. LEMPLOYE DU MOIS - Clement Cornu - 1240

45. HELLO TOURIST - Gergely Szilard - 2- Romania

46. BIG BANG BIG BOOM - Blue - 955 - Italia

47. THE MASK - Hyoung-Min Choi - 450- Marea Britanie

48. ONE WAY - Ivan Tsonov - 6 - Bulgaria

49. SCORE - Maria Kalcheva - 310- Germania

50. SPIN - MAX HATTLER - 355 Franta / Germania / Marea Britanie

51. KINA SKY - Correta Singer - 616 - Jamaica

52.KRADDY-ANDROID PORN - MUSCLEBEAVER - 439- Germania

53. OMORO - Christophe Caslissoni & Eva Offredo - 1150- Franta

54. VIRGILE - Flying V - 2 - Franta

55. DIVERS - Paris Mavroidis - 314 - SUA

56. THE INKWELL SHUFFLE - Christopher Diaz - 228 - Canada

57. SCRIMSHANDER - George Smaragdis - 649- SUA

Program Animatie 4

58. NEW ZEALAND - Kevin Kim - 324- SUA

59. THE KINEMATOGRAPH - Tomek Baginski - 1210 - Polonia

60. OVERCAST - 3- Friska Bako - Marea Britanie

61. PERSPECTIVE - Monika Rohner - 46- Marea Britanie / Elvetia

62. BALANCOS E MILKSHAKES - Erick Ricco & Fernando Mendes - 10 - Brazilia

63. GOVINDA - Anna Slavkova -346 - Bulgaria

64. PARIGOT - Axel Digoix -5 - Franta

65. ALAMBIC - Marie Bloch-Laine 418- Canada

66. DER PRAZISE PETER - Martin Schmidt - 535- Germania

67. B/W RACES - Jacopo Martinoni - 226 -Italia

68. LA VENUS DE RABO - Francois Bertin - 940- Franta

69. ME, IN MY MOTHERS SHOES - Thitiporn Chongjaroenjai - 333- Thailanda

70. (F)LIGHT - Kelly Mermelstein - 238- SUA

71. TOUGH JOE - Anton Korolyuk - 321- Rusia

72. REMINISCENCE, THE PLACE TO RETURN - Naotaka Minami -3- SUA

73. VERNE ON VACATION - Sylvain Marc - 253 - Marea Britanie

74. FOREST OF TEMPTATIONS - Saki Murotani & Price Morgan - 202- Canada

75. REPRESENTA CORISCO - Ricardo Cancado - 246 - Brazilia

76.HAMSHANKS AND THE HIMALOLLY MOUNTAIN RAILWAY - Tom Parkinson - 248 - Marea Britanie

77. THE ANIMATORS WAY OF SURVIVING THE CRISIS - Markus Werde - 5-Germania

78. TAKE OFF - la Cause / Niels Adde - Jacques Collin - Frederic Doazan - 245- Franta

79. LA VIE DE LAMORT - Brandyn Blod - 2 - SUA

80. RENDEZ-VOUS - Francis Junn Omictin - 251- SUA

81.THE LIFT - Robert Kohr - 5 - SUA

Filme selectionate Micromovie Kinofest 2010.

1. ACCORDION / DOG - James Wignall - 60 - Marea Britanie

2. THE SPY AGENT - Marco Fantechi - 60- Italia

3. DE BAL EN DE STOK - Gert Verbeeck - 1 Belgia

4. THE GUYS - CHICKS - Marrtti Sirkkola - 11 - Finlanda

5. COURIER EXPRESS - Valentin Neacsu - 31 - Romania

6. RHODES EXPERIMENTAL - Peter Vadocz - 2- Grecia

7. TERMINIX ROACH - Dvein - 20- Spania

8. THE GUYS- VALENTINES DAY - Marrtti Sirkkola - 19 - Finlanda

9. HECHO EN SYSY OPENER - Dvein - 21- Spania

10. A TV Movie - Daniel Faigle -130 - Germania

11. BALL AND STICK - Gert Verbeeck - 60- Belgia

12. HALLS RESTAURANT - Niklas Rissler - 15 - SUA

13. GIO METICULOUS -Niklas Rissler & Derek Picken - 30- Australia

14. VICTORIA GOVERNMENT RENOVATION -Derek Picken -30- Australia

15. JESUS 2000 - Collectif des Gobelins - 122 - Franta

16. THE GUYS - FISHBURGER - Marrtti Sirkkola - 08 - Finland

17. CARROUSEL - Valentin Neacsu -55 - Romania

18. MATERA - Peter Vadocz - 136- Italia

19. SONG BIRD - Price Morgan - 130 - Canada

20. MACHINE MACHINE - Cyril Le Levreur -130- Morrocco

21. BEACH - Peter Vadocz -130- Italia

22. MEDS & CLOUDS - Andreea Dobre -2 - Romania

23. THE GUYS- TRAMSPOTTING - Marrtti Sirkkola - 18 - Finlanda

24. TWINS - Peter Vadocz - 138- Italia

25. THE GUYS - LIGNESDEBRONZAGE - Marrtti Sirkkola - 23 - Finlanda

26. GROOM LAKE BASE - Trailer - Magnus Goebel - 155- Germania

27. Al Jazeera Channel 09 Rebranding - Main Ident - 25 - JL Design, Taiwan

29 CAR HORN - Fabrizio Prada - 1- Romania

30. MORBIDUS - Dvein - 47- Spania

31. PROBABLY - Kate Anderson - 138 - Marea Britanie

32. CNEX Foundation Intro - Moment of Eternity -13- JL Design, Taiwan

33. BEAN SOCIETY - Jotoni -2 - Spania

34. Mercedes-Benz AMG - Drafting, Stroke of Genius -20- JL Design, Taiwan

35. FUTURE FILM FESTIVAL 2010 OPENING - Marco Marchesi - 30- Italia

36. CAMERAS FOR YOUR OWN GOOD? - Maria Papanikolaou & Athina Papanikolaou-Pimenidou - 111 - Grecia

37. Al Jazeera Channel 09 Rebranding - General Promo -13- JL Design, Taiwan

38. LUNCH BOX - Fabrizio Prada - 1- Romania

39. CRAVINGS - Jane Sablow -207- SUA

40. TERMINIX TERMITES - Dvein - 44- Spania

41. THE GUYS - VISTING PICTOPLASMA - Marrtti Sirkkola - 08 - Finlanda

42. Disney Channel Taiwan Ident 2010 - Everyday Magic -60- JL Design, Taiwan

43. PLASTICINE MAN - Nicolae Chiris-20- Romania

44. WHITE NOISE - Slobodan Tomic - 215- Croatia

BEST 2 programe

Program 1 - 100 minute

1. ARK - Grzegorz Jonkajtys - 8'11" Polonia

2. EVEN IF SHE BEEN A CRIMINAL - Jean Gabriel Periot 9' - Franta

3. CONTRACUERPO - Eduardo Chapero Jackson - 17- Spania

4. BLOW - Hermes Mangialardo - 3'10" - Italia

5.NINO BALCON - 9- Pilar Palomero, Spania

6.LA SAINT FESTIN - Annelaure Daffis & Leo Marchand -1520- Franta

7.MAQUINA - Gabe Ibanez-17- Spania

8. THE BELLRINGER - Dustin Rees -351 - Elvetia

9. PORQUE HAY COSAS QUE NUNCA SE OBLIDAN - Luis Figuero - 1330-Spania

10. WAITING CHAIRS - Ashwin Inamdar - 1- SUA

11. E.D.E.N - Fabio Guaglione & Fabio Resinaro- 1437- Italia

12. THE FLOWER - Dale Hayward & Phil Dubrowsky - 1- Canada

Program 2 - 100 minute

1. MAGMA - Vicente Navarro - 7- Spania

2. BEIRUT - 4 - Ely Dagher, Lebanon

3. NIJUMAN NO BOREI - Jean Gabriel Periot 10' - Franta

4. LA LEYENDA DEL HOMBRE LENTO - Armando del Rio-1330 - Spania

5. NOBODY IS PERFECT - Christope Clamaron 13'44" - Franta

6. MIRACLE FISH - 1753 - Luke Doolan - Australia

7. OKTAPODI - 227- Julien Bocabeille, Francois-Xavier Chanioux, Oliver Delabarre, Thierry Marchand, Quentin Marmier, Emud Mokhberi - Franta

8. COMO CONOCI A TU PADRE - 9- Alex Montoya - Spania

9. LASKA - 5 - Michat Socha - Polonia

10. ANHALTER -12- Daniel Hopfner, Germania

11. FOR SOCKS SAKE - 447- Carlo Vogele - Franta

12. MALCHIK - Dmitry Geller -16 - Rusia

Panorama Kimuak

1. LA PRIMA VEZ - 11 - Borja Cobeaga - Spania

2. 7:35 DE LA MANANA - 8- Nacho Vigalondo - Spania

3. TERCERO B -18- Jose Mari Goenaga - Spania

4. TOPEKA - 330- Asier Altuna - Spania

5. SINTONIA - 9 -Jose Mari Goenaga- Spania

6. FOR(R)EST IN THE DES(S)ERT - 12 -Luiso Berdejo - Spania

7. EL TREN DE LA BRUJA - 17 - Koldo Serra - Spania


Din aceeasi categorie...

Babardeala cu bucluc sau porno balamuc castiga Ursul de Aur la Berlinale 2021

Lungmetrajul Babardeală cu bucluc sau porno balamuc regizat de Radu Jude este marele câștigător al celei de-a 71-a ediții a Festivalului Internațional de Film de la Berlin, fiind recompensat cu Ursul de Aur. ...

GreenTech Film Festival 4: Acces la evenimente si proiectii de film exclusiv online timp de 7 zile

GreenTech Film Festival, eveniment dedicat educaţiei și promovării unui stil de viaţă sustenabil, grija faţă de mediu şi tehnologiile verzi, se mută anul acesta în mediul online.

Debbie Rochon, vedeta genului Horror, omagiata la Dracula Film Festival 2020

Acordarea titlului onorific de Conte Dracula la fiecare ediție a Dracula Film Festival de la Brașov a devenit o tradiție iar printre cei care au primit trofeul se numără regizorul Lamberto Bava, actorul Armand Assante și maestrul efectelor speciale S...

Alter-Native 2020: Alta locatie, alta data, dar aceeasi calitate

În pofida pandemiei de Coronavirus Festivalul Internaţional de Film de Scurt-metraj Alter-Native nu se anulează, doar se transformă, adaptându-se reglementărilor şi măsurilor impuse de situaţia epidemiologică. ...

Cinematografele se redeschid pe 11 septembrie cu Blockbusterul After We Collided

After We Collided / După ce ne-am cerat continuă povestea lui Hardin Scott (Hero Fiennes Tiffin) și Tessa Young (Josephine Langford) începută în After / După ce ne-am întâlnit (2019). Pentru cei care nu au vizionat încă primul film al seriei îl pot a...

Licenta de difuzare filme in spatiul public

Dragi cinefani, răspândirea rapidă a pandemiei de COVID-19 în lumea întreagă a avut un impact major, afectând toate sectoarele artistice.

Universul Bad boys prinde viata pe micul ecran

Din 11 mai vom putea viziona pe AXN de la ora 22:00 un serial a cărui acțiune se petrece în universul Bad Boys, LA's Finest / Detectivele din LA. ...

Birds of Prey are cele mai slabe incasari dintre filmele DC Extended Universe

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) a avut un succes moderat şi nu și-a acoperit nici bugetul de producție cu încasările de la debut.

Oscar 2020. Cine sunt castigatorii?

Parasite face istorie devenind prima producție în altă limbă decât engleza care ia prestigiosul Oscar pentru Cel mai bun film. Cu patru premii câștigate: cel mai bun film, cel mai bun regizor, cel mai bun scenariu original și cel mai bun film interna...

A inceput Survivor Romania

Ieri 18 ianuarie, ora 20:00 a început pe Kanal D emisiunea concurs Survivor România.

Premiile Oscar 2020: Nominalizarile editiei 92

John Cho (Searching) si Issa Rae (Insecure) au anuntat azi nominalizarile la cea de-a 92-a editie a Galei Premiilor Oscar.  Ceremonia decernarii Premiilor Oscar va avea loc pe 9 februarie la Dolby Theater in Hollywood, si pentru al doilea an consecu...

Au inceput in forta inscrierile pentru a doua editie a Wallachia Int’l Film Festival

Au început pregătirile pentru a doua ediție a Wallachia Int’l Film Festival care se va desfășura în perioada 27 august - 2 septembrie 2020, în București, deja peste 50 de proiecte din 21 de țări, incluzând SUA, Canada, Israel, Marea Britanie, Austral...

Globurile de Aur 2020: Castigatorii

Globurile de Aur 2020, o gală ajunsă la a 77-a ediție, a avut loc duminică noapte, la Los Angeles, şi a dat startul sezonului marilor premii cinematografice de la Hollywood. 

Incepe IPIFF 2019!

Festivalul Internațional al Producătorilor de Film Independenți - IPIFF, organizat de Uniunea Producătorilor de Film si Audiovizual din România - UPFAR ARGOA, este primul festival de acest gen din România.  ...

Incepe a doua editie a Festivalului Filmului Palestinian in Romania

A doua ediție a Festivalului Filmului Palestinian (FFP) începe joi la Cinema Muzeul Țăranului din București cu proiecția în premieră în România a puternicei drame Mafak  /Şurubelniţa (2018), în prezenţa tinerei actriţe Mariam Basha. ...

GreenTech Film Festival 2019: Tarile nordice, lideri europeni in inovatie si combaterea schimbarilor climatice, vin la Bucuresti si Cluj-Napoca

În perioada 11-17 noiembrie se desfăşoară la Bucureşti şi pe 22 noiembrie la Cluj-Napoca, cea de-a treia ediţie a GreenTech Film Festival

Incepe cea de-a XI-a editie KINOdiseea 2019

Cea de-a XI-a ediție a Festivalului internațional de film pentru publicul tânăr KINOdiseea va avea loc la București, între 8 și 13 noiembrie, la Cinema Gloria, Cinema Eforie, Teatrul Apollo 111, Happy Cinema și Muzeul Antipa – Sala Multimedia. ...

Mafak deschide a doua editie a Festivalului Filmului Palestinian 2019

Drama multipremiată Mafak / Şurubelniţa, care a avut anul trecut premiera mondială la Festivalul de la Veneţia, va deschide a doua ediţie a Festivalului Filmului Palestinian (FFP) ce va avea loc între 21 şi 24 noiembrie la Cinema Muzeului Ţăranului d...

KINOdiseea 2019: Filme cu tematici sociale si politice, in sectiunea Youth, adresata tinerilor

Cea de-a XI-a ediție a Festivalului internațional de film pentru publicul tânăr va avea loc la București, între 8 și 13 noiembrie, la Cinema Gloria, Cinema Eforie, Teatrul Apollo 111, Happy Cinema și Muzeul Antipa – Sala Multimedia. ...

KINOdiseea 2019 aduce la Bucuresti cele mai premiate filme ale anului si o retrospectiva Marvel

Cea de-a XI-a ediție a Festivalului internațional de film pentru publicul tânăr va avea loc la București, între 8 și 13 noiembrie, la Cinema Gloria, Cinema Eforie, Teatrul Apollo 111, Happy Cinema și Muzeul Antipa – Sala Multimedia. ...

Incepe Dracula Film Festival 2019: Filme in premiera, evenimente speciale si invitati de marca

Cea de-a șaptea ediție a festivalului dedicat filmelor horror și fantasy, Dracula Film Festival, va avea loc în perioada 16 – 20 octombrie, la Brașov.

Debutul Astra Film 2019, sarbatorit cu sali pline, invitati de marca si proiectii sold-out

Cea de-a XXVI-a ediție a Festivalului Internațional Astra Film de la Sibiu s-a deschis luni, 14 octombrie, și încă din prima zi se anunță a fi un real succes de casă.

Cele mai bune filme pentru publicul tanar, in premiera la KINOdiseea 2019

Cea de-a XI-a ediție a Festivalului internațional de film pentru publicul tânăr va avea loc la București, între 8 și 13 noiembrie.

Gemini Man: La cinema in format 3D HFR

De vineri, 11 octombrie 2019, vizionarul regizor Ang Lee (Crouching Tiger, Hidden Dragon; Hulk; Brokeback Mountain; Life of Pi, Billy Lynn's Long Halftime Walk) ne aduce în noul format 3D HFR cel mai nou film al său, Gemini Man. ...

The Lighthouse - in premiera la Dracula Film Festival 2019

The Lighthouse (SUA, 2019), cel mai recent film al regizorului  american Robert Eggers, câștigător al premiului FIPRESCI la Cannes, va fi proiectat în exclusivitate în România la Dracula Film Festival. Timp de cinci zile, pasionații de filme horror ...

Noutati Home Entertainment

Tenet pe Blu-ray (STEELBOOK și plastic) și DVD

Pro Video ne aduce Tenet cel mai nou film al lui Christopher Nolan pe Blu-ray (STEELBOOK și plastic) și DVD.  ...

Ultimele Stiri

Babardeala cu bucluc sau porno balamuc castiga Urs…

Lungmetrajul Babardeală cu bucluc sau porno balamuc regizat de Radu Jude este marele câștigător al celei de-a 71-a ediții a Festivalului Internațional de Film de la Berlin, fiind recompensat cu...

05-03-2021 | Eveniment | CineFan.ro

Ziua Indragostitilor pe Netflix: Cele mai indragit…

Ești un romantic incurabil? Ai o pasiune pentru filmele romantice? Sau le urmărești doar pentru că vrea iubi?

11-02-2021 | TV & Online | Emanuel Lazarescu

Ana Ularu, in serialul Netflix Tribes of Europe

Serialul original german Triburile Europei / Tribes of Europa se lansează exclusiv și la nivel mondial pe Netflix pe 19 februarie.

11-02-2021 | CineStuff | CineFan.ro

Mircea Dinescu si emisiunea Poezie si delicateturi…

Din martie, celebrul Mircea Dinescu va prezenta emisiunea Poezie și delicatețuri la Prima TV.

11-02-2021 | TV & Online | CineFan.ro

In aceasta seara, la Survivor Romania, se disputa …

Echipa câștigătoare va întra în posesia premiului ales de fani, în urma votului exprimat pe pagina oficială de Instagram a emisiunii – coșul cu legume sau felia de cheescake.

11-02-2021 | TV & Online | CineFan.ro

Babardeala cu bucluc sau porno balamuc va avea pre…

Cel mai nou lungmetraj semnat de regizorul Radu Jude, Babardeală cu bucluc sau porno balamuc (Bad Luck Banging or Loony Porn), va avea premiera mondială la Berlinale.

11-02-2021 | CineStuff | CineFan.ro

Actorul Christopher Plummer a murit la varsta de 9…

Actorul canadian Christopher Plummer, câștigător al Premiului Oscar, a murit la vârsta de 91 de ani.

06-02-2021 | CineStuff | Emanuel Lazarescu

Tenet pe Blu-ray (STEELBOOK și plastic) și DVD

Pro Video ne aduce Tenet cel mai nou film al lui Christopher Nolan pe Blu-ray (STEELBOOK și plastic) și DVD. 

02-12-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Mario Puzo's The Godfather, Coda: The Death of Mic…

Pro Video ne aduce pe Blu-ray al treilea film al seriei Nașul, dar versiunea lui Mario Puzo, Mario Puzo's The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone / Nașul, Coda: Moartea lui Michael Corleone. Această nouă...

02-12-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Isn't it Romantic pe DVD

Pro Video ne aduce pe DVD comedia romantică Isn't it romantic / Cât romantism!. 

02-12-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Chernobyl pe Blu-ray (Steelbook si plastic)

Pro Video ne aduce miniseria HBO Chernobyl / Cernobîl în format Blu-ray (STEELBOOK și plastic). 

20-11-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Filmul 5 Minute, in regia lui Dan Chisu - la cinem…

Lung-metrajul 5 Minute, în regia lui Dan Chișu va fi lansat oficial în România pe 20 noiembrie și va fi proiectat în șase cinematografe din țară.

17-11-2020 | CineStuff | Emanuel Lazarescu

GreenTech Film Festival 4: Acces la evenimente si …

GreenTech Film Festival, eveniment dedicat educaţiei și promovării unui stil de viaţă sustenabil, grija faţă de mediu şi tehnologiile verzi, se mută anul acesta în mediul online.

16-11-2020 | Eveniment | Emanuel Lazarescu

Cats & Dogs 3: Paws Unite pe DVD

Pro Video ne aduce în format DVD Cats and Dogs 3: Paws Unite / Câini și pisici 3: Lăbuțe, uniți-vă!. 

12-11-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

V for Vendetta pe 4K UHD

Pro Video ne aduce în format 4K UHD V for Vendetta / V de la Vendetta. 

10-11-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

The Hunt pe blu-ray si DVD

Pro Video ne aduce The Hunt / Vânătoare de oameni în format Blu-ray și DVD. 

30-10-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Debbie Rochon, vedeta genului Horror, omagiata la …

Acordarea titlului onorific de Conte Dracula la fiecare ediție a Dracula Film Festival de la Brașov a devenit o tradiție iar printre cei care au primit trofeul se numără regizorul...

14-10-2020 | Eveniment | Emanuel Lazarescu

Scoob! pe 4K UHD, Blu-ray si DVD

Deși prima aventură animată de lungă durată a mult îndrăgitului Scooby-Doo nu a mai putut fi lansată în cinematografe, Pro Video ni-l aduce pe Scoob! direct în casele noastre în format 4K UHD, Blu-ray și DVD. 

08-10-2020 | Noutati Home Entertainment | Avramescu Alexandru Virgil

Galeria inimilor frante se expune la cinema

Din 23 octombrie 2020, InterComFilm Distribution aduce pe marile ecrane din toată țara Broken Hearts Gallery / Galeria inimilor frânte.

01-10-2020 | CineStuff | Emanuel Lazarescu

Au inceput filmarile pentru RUXX noua drama HBO Eu…

Au început filmările pentru RUXX, nouă producție HBO Europe produsă în România, un serial cu opt episoade de 45 de minute fiecare, scris de Vera Ion și regizat de Iulia...

17-09-2020 | TV & Online | Emanuel Lazarescu

Benzi desenate

Romanul grafic Watchmen, disponibil in Romania la Editura Art

In colectia Grafic (Editura Art) a fost lansat volumul de banda desenata Watchmen. ...