Iată lista... Iată nominalizaţii.... Iată câştigătorii...
Cel mai bun film - dramă
1917 - câştigător
The Two Popes
The Irishman
Joker
Marriage Story
Cel mai bun film - comedie/musical
Once Upon a Time... in Hollywood - câştigător
Dolemite Is My Name
Jojo Rabbit
Knives Out
Rocketman
Cea mai bună actriţă într-un film - dramă
Renée Zellweger (Judy) - câştigătoare
Cynthia Erivo (Harriet)
Scarlett Johansson (Marriage Story)
Saoirse Ronan (Little Women)
Charlize Theron (Bombshell)
Cel mai bun actor într-un film - dramă
Joaquin Phoenix (Joker) - câştigător
Christian Bale (Ford v Ferrari)
Antonio Banderas (Dolor y gloria)
Adam Driver (Marriage Story)
Jonathan Pryce (The Two Popes)
Cea mai bună actriţă într-un film - comedie/ musical
Awkwafina (The Farewell) - câştigătoare
Ana De Armas (Knives Out)
Cate Blanchett (Where’d You Go Bernadette)
Beanie Feldstein (Booksmart)
Emma Thompson (Late Night)
Cel mai bun actor într-un film – comedie/ musical
Taron Egerton (Rocketman) - câştigător
Roman Griffin Davis (Jojo Rabbit)
Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time... in Hollywood)
Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)
Daniel Craig (Knives Out)
Cea mai bună actriţă în rol secundar într-un film
Laura Dern (Marriage Story) - câştigătoare
Kathy Bates (Richard Jewell)
Annette Bening (The Report)
Jennifer Lopez (Hustlers)
Margot Robbie (Bombshell)
Cel mai bun actor în rol secundar într-un film
Brad Pitt (Once Upon a Time... in Hollywood) - câştigător
Al Pacino (The Irishman)
Joe Pesci (The Irishman)
Tom Hanks (A Beautiful Day in the Neighborhood)
Anthony Hopkins (The Two Popes)
Cel mai bun regizor
Sam Mendes (1917) - câştigător
Bong Joon Ho (Parasite)
Todd Phillips (Joker)
Martin Scorsese (The Irishman)
Quentin Tarantino (Once Upon a Time... in Hollywood)
Cel mai bun scenariu
Quentin Tarantino (Once Upon a Time... in Hollywood) - câştigător
Noah Baumbach (Marriage Story)
Bong Joon-ho şi Han Jin Won (Parasite)
Anthony McCarten (The Two Popes)
Steven Zaillian (The Irishman)
Cel mai bun film de animaţie
Missing Link - câştigător
Frozen 2
How to Train Your Dragon: The Hidden World
The Lion King
Toy Story 4
Cel mai bun film în limbă străină
Parasite (Coreea de Sud), de Bong Joon-ho - câştigător
Les misérables (Franţa), de Ladj Ly
Dolor y gloria (Spania), de Pedro Almodóvar
Portrait de la jeune fille en feu (Franţa), de Céline Sciamma
The Farewell (China), de Lulu Wang
Cea mai bună coloană sonoră
Hildur Guðnadóttir (Joker) - câştigător
Daniel Pemberton (Motherless Brooklyn)
Alexandre Desplat (Little Women)
Randy Newman (Marriage Story)
Thomas Newman (1917)
Cel mai bun cântec original
„I’m Gonna Love Me Again”, din Rocketman (Elton John şi Bernie Taupin) - câştigător
„Beautiful Ghosts”, din Cats
„Into the Unknown”, din Frozen 2
„Spirit”, din The Lion King
„Stand Up”, din Harriet
Cel mai bun serial - dramă
Succession - câştigător
Big Little Lies
The Crown
Killing Eve
The Morning Show
Cel mai bun serial - comedie/ musical
Fleabag - câştigător
Barry
The Kominsky Method
The Marvelous Mrs. Maisel
The Politician
Cea mai bună miniserie/ film de televiziune
Chernobyl - câştigător
The Loudest Voice
Unbelievable
Catch-22
Fosse/Verdon
Cea mai bună actriţă într-o miniserie sau film de televiziune
Michelle Williams (Fosse/Verdon) - câştigătoare
Kaitlyn Dever (Unbelievable)
Joey King (The Act)
Helen Mirren (Catherine the Great)
Merritt Wever (Unbelievable)
Cel mai bun actor într-o miniserie sau film de televiziune
Russell Crowe (The Loudest Voice) - câştigător
Jared Harris (Chernobyl)
Sam Rockwell (Fosse/Verdon)
Christopher Abbott (Catch-22)
Sacha Baron Cohen (The Spy)
Cea mai bună actriţă într-un serial - dramă
Olivia Colman (The Crown) - câştigătoare
Reese Witherspoon (The Morning Show)
Jennifer Aniston (The Morning Show)
Jodie Comer (Killing Eve)
Nicole Kidman (Big Little Lies)
Cel mai bun actor într-un serial - dramă
Brian Cox (Succession) - câştigător
Tobias Menzies (The Crown)
Billy Porter (Pose)
Kit Harington (Game of Thrones)
Rami Malek (Mr. Robot)
Cea mai bună actriţă într-un serial - comedie
Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) - câştigătoare
Christina Applegate (Dead to Me)
Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel)
Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)
Natasha Lyonne (Russian Doll)
Cel mai bun actor într-un serial - comedie
Ramy Youssef (Ramy) - câştigător
Michael Douglas (The Kominsky Method)
Bill Hader (Barry)
Ben Platt (The Politician)
Paul Rudd (Living With Yourself)
Cea mai bună actriţă în rol secundar într-un serial, miniserie sau film de televiziune
Patricia Arquette (The Act) - câştigătoare
Helena Bonham Carter (The Crown)
Toni Collette (Unbelievable)
Meryl Streep (Big Little Lies)
Emily Watson (Chernobyl)
Cel mai bun actor secundar într-un serial, miniserie sau film de televiziune
Stellan Skarsgård (Chernobyl) – câştigător
Alan Arkin (The Kominsky Method)
Kieran Culkin (Succession)
Andrew Scott (Fleabag)
Henry Winkler (Barry)
Premiul onorific „Cecil B. DeMille”: Tom Hanks
Premiul onorific „Carol Burnett”: Ellen DeGenere